BİZ KİMİZ ?

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, Modern Bilimsel Yöntemler ve Bilişim teknolojileri kullanarak Yabancı Dil Eğitiminde köklü birikimini sürekli yenileyen çağdaş bir eğitim kurumudur.

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları olarak yabancı dil eğitiminde 108. yılımızı geride bırakmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Türkiye genelinde 135, yurtdışında 6 temsilciliğimiz, her yıl başarıyla eğitimlerini tamamladığımız 150.000 civarı öğrencimizle, Türkiye’nin ve Dünya’nın en yaygın dil okullarından birisiyiz.

BİZ KİMİZ ?

Öğrenci memnuniyeti en üst seviyede olan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları 2012-R006 referans numarasıyla Avrupa Birliği tarafından akredite edilen Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (CEFR)’na dayalı Avrupa Dil Portfolyosu (The European Language Portfolio – ELP) ile eğitim vererek ülkemizdeki yabancı dil öğretimi uygulamalarını her alanda Avrupa standartlarında yaygınlaştırmış; ayrıca bu sistemi 2013-5 nolu Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı kararıyla onaylatarak ülkemize kabul ettirmiştir.

 

BİZ KİMİZ ?

2011 yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü, 2010-2011-2012 yılları, üç yıl üst üste ise Tüketici Kalite Ödüllerini alan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, 2010 yılında tüketici akademisi tarafından gerçekleştirilen “Markaların Tüketici Üzerindeki Etkileri” konulu, iki aşamada gerçekleştirilen araştırmada, dalında en çok hatırlanan markalar arasında yer alarak tüketici beklentilerine verdiği cevapla “KALİTESİNE EN ÇOK GÜVENİLEN MARKA” seçilmiştir.

EĞİTİM KADROMUZ

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun ve alanlarında uzmanlaşmış Türk ve Yabancı eğitmenlerden ve yine Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz öğretmenlerimizden oluşmaktadır.

Eğitmenlerimiz İngilizce öğretmenliği alanında edindikleri deneyimi eğitim teknolojileriyle bütünleştiren tecrübeli bir ekipten oluşmaktadır.

MİSYONUMUZ

Kalite ve yüksek standartta eğitim vermek

Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine uygun eğitim vermek

Eğitim sürekliliğini sağlamak

Gramer eğitiminin yanında ‘’KONUŞMA ODAKLI’’ bir dil eğitimi vermek

Bilimsel yöntemlerle yeni eğitim modelleri oluşturmak

Gelişen teknolojiyi eğitim sistemlerine adapte etmek

Öğrenci memmnuniyetini en üst düzeylere çıkarmak

Eğitimde sürekliliği sağlamak

VİZYONUMUZ

Özel Ümraniye Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursunun vizyonu, uzman eğitim kadrosuyla, gelişen teknolojiyi de takip ederek yeni dil öğretim yöntemlerinden yararlanarak, öğrenci memnuniyeti yüksek lider bir eğitim kurumu olarak devam etmektir.

Referanslar

Sıkça Sorulan Sorular

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarında uygulanan Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Konseyi tarafından akredite edilen Türkiye’deki ilk ve tek eğitim sistemidir. AKD, 153 temsilciliğiyle Türkiye’deki en büyük dil okuludur.

Kurumlarımıza geldiğinizde eğitim danışmanlarımız öncelikle sizi grammar sınavına alırlar, sonrasında öğretmenlerimiz size karşılıklı konuşma üzerinden bir seviye tespit sınavı uygularlar. Bu sınavdaki performansınıza göre en çok verim alacağınız sınıfa yerleştirilirsiniz.

Eğitmenlerinizin sınıftaki herkesle verimli bir biçimde ilgilenebilmesi için en fazla 12′ şer kişilik sınıflarda eğitim alırsınız. Sınıflarımızın hepsi internet, bilgisayar, projeksiyon, ses sistemi, TV seti ve benzeri eğitim teknolojileriyle eksiksiz biçimde donatılmıştır.

Kurumlarımızda A1 ve A2 seviyelerinde derslere Türk Öğretmenler girerken B1,B2-C1 ve C2 Seviyelerinde yabancı öğretmenler ile devam edilmektedir.

A1 ve A2 seviyeleri öğrencilerin yeni İngilizce konuşmaya başladıkları seviyelerdir ve temel eğitimlerini Türk eğitmenlerle sürdürmeleri çok verimli olmaktadır. Ayrıca, A1 seviyesindeki öğrencilerimiz de konuşma kulüplerimizle, ana dili İngilizce olan eğitmenlerimizden eğitim alabilmektedirler.

Hafta içi, hafta sonu, sabah, öğle, akşam: Ne zaman isterseniz. AKD’de ders saatlerinizi kendiniz belirlersiniz.

Kurumlarımızdaki eğitimlerimizde, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu Genel Merkezi’nce hazırlanan ‘Real World English’ kitaplarını kullanıyoruz. Eğitim koordinatörümüz ve öğretmenlerimiz, her dönem güncelledikleri bookletleri de eğitimlerde kullanıyorlar.

Öğrencilerimizin dil eğitimlerini desteklemek için online olarak ‘mykelime.com’ internet sitesinden ücretsiz yararlandırıyoruz.

Kur bittiğinde öğrencilerimiz konuşma- yazma-dinleme- okuma becerilerinin ölçüldüğü bir final sınavına tabi tutulurlar. 60 puan ve üzeri not alan öğrencilerimiz bir üst kura devam edebilir.

Derslere %90 oranında devam ettiyseniz ve öğretmenizin raporu da olumlu olursa aynı kuru ücretsiz olarak tekrar edebilirsiniz. Ücretsiz Eğitim Tekarar Hakkı her seviyede 1 kez verilir.

Zorunlu sebeplerden dolayı kaçırdığınız dersleri, kuruma belge sunarak eğitmenlerimizle ücretsiz telafi dersi alırsınız. Kurumumuz size, her bir kur için 4 ders (dört ) telafi dersi olanağı sunar

Ana derslerden başka, her seviye için ayrı ayrı programlanmış ücretsiz klüp etkinliklerine katılabilirsiniz. Konuşma, yazma, okuma,  ve gramer klübü haftanın her günü yapılabiliyor.